Netom prije Božića puni su shopping centri i svi navaljuju na kupnju poklona u zadnji čas.
Mi smo provjerili iz prve ruke od nekoliko prolaznika u Puli koliko misle potrošiti na božićne darove i što najčešće kupuju.
Gospođa Vesna s pulske tržnice rekla nam je kako imaju sreću u nesreći što od količine posla ne stignu razmišljati previše o poklonima. "Uvijek se napravi neki kolačić ipak, ništa posebno nećemo ove godine. Samo nek je zdravlja!", poručuje Vesna.
Za Rovinj FM i IstraIN gospodin Aldo iz Pule kaže kako taj 'problem' rješava drugačije. "Imam četvero unučadi i dvije kćeri. Njima dam nešto konkretno, pa nek si oni kupe što žele! Ako se poklon ne sviđa onome tko ga je primio, ako ne mami osmijeh na lice, onda je taj poklon bezvrijedan. Volim da su ljudi veseli, a šoldi su vajk šoldi", kaže Aldo.
Gospođa Vesna
Anonimna umirovljenica kaže kako nema novaca za skupe poklone. "Uvijek se kupi nešto, ali sve su to sitnice. Nisam u mogućnosti previše, ali najbitnija je namjera", zaključuje.
Gospođa Danica Peruško rekla nam je kako ne voli primati poklone, a ni davati ih. "Nikome ništa ne poklanjam i ne želim da oni meni kupuju poklone. Najbitnije su dobre misli i dobre želje", kaže Danica.
Gospodin Aldo
Maria iz Poreča rekla nam je kako kupuje poklone mami, tati, sestri i dečku. "Uglavnom se zadržavam na obitelji, i to nisu veliki pokloni. Mislim da neću potrošiti više od 200 eura. Prijateljima ne kupujem ništa, a kolegama s posla ako se dogovorimo za 'secret Santa' pa svatko nekome kupi nešto", kaže nam Maria.
Anoniman gospodin iz Vodnjana priznaje da će se za božićne poklone potrošiti dosta novaca. "Volim kupovati poklone i obično ih kupim dosta. Obitelji - roditeljima, ženi i djeci obavezno, a često i prijateljima i kolegama neke sitnice. Ove godine vodim ženu na skijanje i na spa tretman, tako da će se dosta potrošiti!", rekao nam je naš zadnji sugovornik.
Koliko god potrošili, zapamtite - zajedništvo, druženje, mir i ljubav najvažniji su pokloni!
Gospođa Danica

