Sinoćnjim predstavljanjem još dvaju demo bendova i proglašenjem pobjednika, završen je natjecateljski dio ovogodišnjeg 11. Rovinj Music Festivala, koji je počeo u četvrtak predstavljanjem polaznika Glazbenog laboratorija Rovinj te nastavljen u petak koncertima TBF-a i rovinjske grupe TheLink20.
S obzirom na kvalitetu mladih glazbenika koji su se ove godine u Rovinj došli natjecati za naklonost publike i nagradu od 5 tisuća kuna, žiriju nije bilo lako donijeti odluku tko je među njima bio najbolji.
Nastupila su četiri benda: "Home Conflict", " Hysteria", "Eastock" i "Matt Shaft", a prema ocjenjivačkom sudu članova provjerene ekipe u sastavu Denis Budim, Zoran Božić, Darko Zgrablić i Igor Franković, ove je godine najbolji bio zagrebački "Matt Shaft".
Večer je u ispunjenoj dvorani "Academia Benquet" pored kluba Steel nastavljena nastupom odličnih The Frajla i Le Monda, a sve će završiti večeras koncertima klape Teranka i Amire Medunjanin s početkom u 19:30 sati.

