U srijedu je startao još jedan Rovinj Spring Jazz, a do petka 24. svibnja u Multimedijalnom centru nastupiti će eminentni glazbenici iz Hrvatske i inozemstva.
U četvrtak 23. svibnja nastupa Timo Lassy Band.
Timo Lassy je saxofonist, skladatelj i bandleader koji spada među najsjajnije jazz zvijezde u Finskoj.
Zadnje deseljeće fokusiran je na solo karijeru nastupajući s Timo Lassy Bandom čineći tako, prema britanskom Sunday Timesu jedan od najbritkijih europskih jazz sastava.
Njegov posljednji album Moves osvojio je nagradu Emma (finski Grammy) za Jazz album godine 2018. godine.
Ulaznice se mogu kupiti po cijeni od 50 kuna, sat vremena prije početka koncerta u MMC-u, ali i osvojiti preko Rovinj FM-a.
Rovinj Spring Jazz ide i u petak 24. svibnja kada nastupa Radojka Šverko, jedna od najvećih hrvatskih pjevačkih diva svih žanrova. Na Rovinj Spring jazzu gostovati će sa svojim riječkim jazz-triom.

