Sinoć je pedesetak polaznika “Glazbenog laboratorija Rovinj-Rovigno” imalo priliku pokazati naučeno tijekom prošlog semestra ove glazbene škole pred svojim roditeljima, prijateljima i ostalom mnogobrojnom publikom.
To su učinili u opuštenoj atmosferi, pod voditeljskom palicom Teodora Tijanija, na livadi kraj “Comeback” bara, s pogledom na rovinjsku starogradsku jezgru, što je ovom koncertu dalo posebnu čar.
Na samom je početku predsjednik Glazbenog laboratorija, Giuseppe Pino Bartoli, izrazio zadovoljstvo i zahvalnost na odazivu, ali i podršci koju, između ostalih, pruža i Grad Rovinj-Rovigno. Gradu je zahvalio rekavši kako svojim naporima omogućava rad ove institucije, što uključuje i održavanje završnog koncerta.

Sve je krenulo laganijim tonovima pjesme”Shallow”, da bi kasnije polaznici publiku upoznali sa svojim projektom. Naime, izvođači su ostatak večeri, na oduševljenje publike, izvodili najveće hitove legendarnih Beatlesa.
Pedesetak, od sveukupno stotinjak polaznika, pokazalo je tako svoj talent, ali i plod marljivog rada, dok su nekima tradicionalno podijeljena i jubilarna priznanja.
Spomenimo također kako je završni koncert održan uz pridržavanje svih mjera i uputa Stožera, za što su se pobrinuli izviđači rovinjskog Odreda “Tino Lorenzetto”.

