Kazalište Antonio Gandusio, smješteno u srcu grada, dugogodišnji je centar kulture u Gradu Rovinju.
Proteklih su godina uložena značajna sredstva u zamjenu dotrajalih sjedalica te je bilo tu i drugih sanacija zbog toga što ova zgrada vapi za obnovom, a postojao je i plan za obnovu cijele zgrade, no radovi koji su pokrenuti su naknadno ipak zaustavljeni.
Upravo se o tome raspitivala vijećnica iz redova SDP-a Maria Blažina na posljednjoj sjednici Gradskog vijeća.
„Radovi su započeli prije dvije godine pa su onda zaustavljeni. Zanima me koliki su procijenjeni troškovi uređenja, zašto su radovi stali i razmatra li se korištenje sredstava iz EU fondova za rekonstrukciju rovinjskog kazališta?“, upitala je vijećnica Blažina.
Na njeno je pitanje odgovorila Tanja Mišeta, pročelnica Upravnog odjela za komunalno gospodarstvo i izgradnju Grada Rovinja, koja je istaknula kako je postojeći plan bio preambiciozan, no kako radovi na obnovi neće izostati.
„Radovi su započeti temeljem projektne dokumentacije i uz suglasnosti Konzervatorskog odjela prije nekoliko godina, međutim isti su obustavljeni jer je projektno rješenje preambiciozno u smislu troškova koje zahtjeva da bi se realiziralo u potpunosti.
Krajem prošle godine započeli smo s izradom Izmjena projektne dokumentacije da ista sada obuhvaća samo uređenje prizemlja gdje je do nedavno bila trgovina. Dokumentacija je pripremljena te su ishodovane potvrde Konzervatorskog odjela pa slijedi izrada troškovnika nakon čega kreće uređenje prizemlja.
U ovoj godini imamo predviđena određena sredstva koja smo namijenili za zamjenu vanjske stolarije i ti će se radovi izvesti u ovoj godini, a nastavak radova uređenja interijera ovisit će o sredstvima koja budu osigurana Proračunom Grada Rovinja za iduću godinu.
Kada je riječ o izvlačenju sredstava za uređenje iz EU fondova, do sada još nije bilo poziva na koje bi se ta vrsta projekta mogla prijaviti“, zaključila je pročelnica Mišeta.

