Na tribinama rukometnog igrališta u Rovinju ovih se dana pojavio nesvakidašnji prizor. Naime, netko je na stolicama ispisao „HOS – ZA DOM SPREMNI“.
Riječ je o igralištu koje ponajviše koriste djeca, rovinjske mlade nade rukometa, za potrebe treninga, ali i za vježbu te rekreaciju u slobodno vrijeme.
No, čini se kako je netko ipak malo stariji odlučio iskoristiti prostor igrališta za slanje poruke o kojoj se i ove godine puno razgovaralo na državnoj razini.
Iako se tražila potpuna zabrana izvikivanja i pisanja ovog pozdrava, ista nije stupila na snagu, ali su povećane kazne za situacije kada policija prosudi da je riječ o remećenju javnog reda i mira te one sada iznose od 700 do 4000 eura.
Ovaj je čin oštro osudio rovinjski gradonačelnik Marko Paliaga.
„Najoštrije osuđujem čin koji se dogodio na sportskom igralištu u Rovinju. Ovo nije Rovinj! Naš grad oduvijek je bio i uvijek će biti grad koji spaja, multikulturalan grad otvoren prema svima.
Ovo je izdvojeni slučaj i nadam se da se više neće ponoviti u našem gradu!“, zaključio je gradonačelnik Paliaga.

