Iz rovinjske Srednje škole Zvane Črnje danas su stigle lijepe vijesti! Naime, nakon tri godine ova će škola od iduće godine ponovno učenicima nuditi smjer Ekonomist.
Podsjetimo, Ministarstvo znanosti i obrazovanja Srednjoj školi Zvane Črnje Rovinj nije odobrilo da od iduće školske godine učenicima ponude smjer Komercijalist zbog čega su iz škole zatražili promjenu strukture upisa.
Stoga je na e-savjetovanju zatraženo da se umjesto dva razreda tehničara za računalstvo odobri samo jedan te, uz opću i prirodoslovno matematičku gimnaziju, ovoj školi vrati smjer Ekonomist, a iz ministarstva su sada stigle dobre vijesti.
Informaciju nam je potvrdila ravnateljica Ingrid Sau.
„Zahvaljujući djelatnicima škole i građanima Grada Rovinja iz resornog ministarstva su nas kontaktirali te nam potvrdili da nam odobravaju izmjenu strukture upisa.
Tako će sljedeće godine učenici koji žele upisati neki od smjerova u našoj školi moći birati između opće i prirodoslovno-matematičke gimnazije, ekonomista i tehničara za računalstvo.
Ovim se putem iskreno zahvaljujem svim ljudima koji su se uključili u e-savjetovanje te na taj način zatražili od ministarstva izmjenu strukture upisa, odnosno svima onima koji su nas podržali u ovoj borbi.
Napokon, nakon tri borbe, naša djeca će u Rovinju ponovno imati više izbora prilikom upisa srednjih škola te će za sve zainteresirane biti omogućen i upis ekonomskog usmjerenja!“, zaključila je ravnateljica škole, Ingrid Sau.

