Na danas održanom sastanku istarskog župana Borisa Miletića s predstavnicima istarskih vodovoda, a nakon toga i istarskim gradonačelnicima, donesena je odluka o uvođenju redukcije vode prvog stupnja koja će na snagu stupiti od ponedjeljka, 18. srpnja.
Dakle, izglasan je prvi stupanj redukcije vode što znači da se ograničava korištenje pitke vode u sljedećim područjima: za zalijevanje javnih i privatnih zelenih površina te sportskih terena, za pranje osobnih, teretnih ili vozila javnog prijevoza, pranje ulica, trgova i drugih javnih površina s izuzetkom zelenih tržnica i ribarnica te za rad tuševa na plažama, dok restrikcije prema poljoprivredi za sada nema.
Ovo je prva mjera u cilju omogućavanja opskrbe pitkom vodom tijekom čitave godine, poručio je župan Boris Miletić te pozvao sve one koji žive, rade i borave u Istri na štednju pitke vode.
"Apeliram na sve građane, poslovne subjekte i naše posjetitelje da racionalno koriste i troše pitku vodu. Svatko od nas može uštedjeti 10 do 15 posto količine vode koja se dnevno troši kako ne bi bili primorani u narednom razdoblju donositi neke restriktivnije mjere", poručio je župan Boris Miletić.
Photo: Srecko Niketic/PIXSELL

