Zbog iznimno sušne godine, vodovodi u Istarskoj županiji vjerojatno će uvesti neke restriktivne mjere, najavio je istarski župan Boris Miletić koji će u petak održati još jedan sastanak i potom poduzeti određene korake.
''Stanje je takvo da će, pretpostavljam, biti nužno uvesti određene restrikcije kako bi prije svega osigurali konstantni dotok pitke vode građanima. Ako se mora mora jedan dio vode štedjeti, možda pranje automobila nije najnužnije, ni zalijevanje javnih površina.
Bez toga možemo preživjeti, međutim pitka voda mora biti dostupna'', rekao je župan Miletić.

