Savjet mladih grada Rovinja ne prestaje sa svojim aktivnostima i inicijativama. Tako su na 3. sjednici Savjeta donijeli i odluku o sudjelovanju u obilježavanju Dana grada Rovinja u rujnu.
“Moramo još točno odrediti dan, odabrati subotu ili nedjelju,“ rekla je Valentina Orbanić, predsjednica Savjeta mladih, „i tog ćemo dana na glavnom gradskom trgu igrati tradicijske igre i upoznati sa njima našu najmlađu, ali i onu, samo mlađu, populaciju koja ih možda nikad nije igrala ili ih je zaboravila.“
“Bit će preskakanja užeta, pišuka, alle belle statuine, guardie e ladri, ... puno igara koje su uveseljavale djecu u našem gradu dugih godina i prenosile se sa generacije na generaciju, a sad im prijeti zaborav.“ rekla nam je Valentina Orbanić.
„Želja nam je da se djeca opet počnu igrati zajedno, na otvorenom i smanje vrijeme pred ekranima.“ dodala je Valentina.

