Veliki požar koji je na području Pule buknuo danas prije podneva i tokom dana zaprijetio kućama, u popodnevnim je satima stavljen pod nadzor zahvaljujući nadljudskim naporima vatrogasaca, građana, turista i pilota koji su upravljali kanaderima.
Nakon što se situacija primirila, zapovjednik istarskih vatrogasaca, Dino Kozlevac, uputio je važan apel građanima.
"Molimo građane i institucije koje raspolažu dronovima, da se dronovi ni u kojem slučaju ne dižu u zrak za vrijeme požara! Naime, ako pilot kanadera primijeti dron, okrenut će se i sletjeti te se neće uključiti u akciju gašenja dok god je dron u zraku.
Pretpostavljamo da u takvim situacijama brojni građani ili turisti koji odluče podignuti dron, zapravo nemaju dozvolu za to pa mogu dobiti i kaznu, ali puno gore od toga je što mogu ugroziti akciju spašavanja.
Dakle, ponavljam još jednom, molim građane da ne dižu dronove jer time ugrožavaju akciju gašenja, konkretno djelovanje zračnih snaga!", poručio je načelnik Dino Kozlevac.
Photo: Srecko Niketic/PIXSELL

