Velika vatrena stihija koja je jutros oko 11:30 buknula na području Valdebeka u Puli i izazvala veliku opasnost za to područje, stavljena je pod nadzor - doznajemo od vatrogasaca na terenu.
Požar i dalje nije ugašen, no uspostavljena je kontrola, a na terenu je 70 vatrogasaca s 27 vozila iz JVP Pula, Rovinj, Pazin, Labin i brojnih DVD-ova, dok im u gašenju pomažu građani, turisti, novinari i svi koji su se zatekli na terenu te tri kanadera.
Načelnik istarskih vatrogasaca, Dino Kozlevac, potvrdio je kako prema prvim informacijama vatra nije zahvatila stambene objekte te nema ljudskih žrtava. Dodao je kako su izgorjeli gospodarski objekti, radione i automobili te da je opožareno oko 30 hektara raslinja.
"Vjetar je oslabio, vatrogasci situaciju imaju pod kontrolom te nema mjesta panici već se očekuje skorašnja lokalizacija požara", potvrdio je Dino Kozlevac.
Uz vatrogasce, na terenu je i policija koja je zbog širenja vatre zatvorila obližnje ceste, a na terenu su i službe HEP-a i Vodovoda.
Dodajmo i kako je, zbog toga što je vatra okružila trafostanicu, isključena struja bez koje je ostao dio Pule, ali i Medulina.
Fotografije s terena pogledajte u nastavku.










