Pješačka zona unutar starogradske jezgre Rovinja vrlo često nalikuje najprometnijim prometnicama uz velike prometne gužve.
Naime, od 20. lipnja na snagu je stupila nova regulacija čime se postrožio režim ulaska i prometovanja, no činjenica je kako je ovo problem koji je godinama prisutan s obzirom na to da je za ulazak u pješačku zonu izdano više od dvije tisuće propusnica, što za stanovnike starogradske jezgre, servisere, dostavu, ugostitelje, obrtnike i poduzetnike, a što za one koji koriste ulazak kako bi parkirali što bliže kafićima.
Da problem postoji svjestan je i gradonačelnik Marko Paliaga koji je kazao kako se od ovog tjedna to dodatno reguliralo.
''Krenuo je novi režim ulaska u stari grad. Nastojat ćemo smanjiti broj ulazaka koji nam je drastično porastao. Imamo 330 ulazaka dnevno što je već pomalo neodrživo.
Do kraja godine ćemo izraditi revitalizaciju ulaska, izlaska i korištenja kartica unutar pješačke zone, kako bi zapriječili ovaj problem koji je prisutan i koji moramo riješiti'' poručio je rovinjski gradonačelnik Marko Paliaga.
Nadajmo se kako će se nešto zaista i učiniti kako se ne bi dogodili nesretni slučajevi poput onog prošlog tjedna kada je dostavno vozilo naletilo na pješakinju.

