Nakon što su maturanti školske klupe napustili prije mjesec dana, danas to čine i ostali učenici osnovnih i srednjih škola.
Nakon još jedne izazove godine, online nastave i svega onoga što je pandemija donijela, dočekali su kraj još jedne školske godine. Za neke iščekivanje nove, a za druge, poput osmaša, korak u nešto novo, srednjoškolsko obrazovanje.
Mi smo posjetili osnovnu školu Jurja Dobrile iz Rovinja gdje smo razgovarali s 'malim maturantima' odnosno osmašima koji su sretni zbog kraja školske godine, ali ujedno i tužni jer se rastaju od profesora, ali i prijatelja iz učionica.
''Sretna sam što završavam osmi razred s vrlo dobrim uspjehom. Planiram upisati gimnaziju, sretna sam što završavam, no tužna sam jer se rastajem od razreda. Ovo ljeto ću iskoristiti za druženje s prijateljima i uživati dok ne krene nova školska godina'' rekla nam je Matea Čačić.
Andi, također učenik osmog razreda, kazao je kako je i sretan i tužan u isto vrijeme.
''Sretan sam jer je završilo osam godina u ovoj školi, a tužan sam jer se rastajemo od profesora. Nadam se da će nam danas biti dobro i da ćemo se dobro zabaviti'', rekao nam je Andi dok su svi u glas kazali kako je bilo lijepih trenutaka koji će ih pratiti cijeli život.




