Muke po Kaštijunu se nastavljaju. Naime, početkom lipnja došlo je do kvara na dizalici u Županijskom centru za gospodarenje otpadom Kaštijun zbog čega je prvo bilo planirano obustaviti prihvat otpada, no Kaštijun je ipak zaprimao otpad te ga skladištio umjesto obrade.
Riječ je o problemu do kojeg je došlo na početku, prema mišljenjima mnogih, rekordne turističke sezone, a iako je kvar na dizalici uspješno popravljen te je Kaštijun nastavio s normalnim funkcioniranjem protekle srijede, 15. lipnja, drama se ipak nastavlja.
Naime, u petak, 17. lipnja, ponovno je došlo do kvara u postrojenju Kaštijuna, a pokvarila se ista procesna dizalica.
"Angažirani su sudski vještaci u svrhu utvrđivanja uzroka kvara. Po izvršenom izvidu od strane sudskih vještaka biti će poznati uzroci i potrebne aktivnosti na uklanjanju oštećenja do pune funkcionalnosti dizalice.
Danas, 18.06.2022. god. održan je radni sastanak Nadzornog odbora Društva i Skupštine Društva. Zboga nastalog kvara zakazani su sastanci s isporučiteljima javne usluge prikupljanja komunalnog otpada, kao i sastanak s Ministarstvom gospodarstva i održivog razvoja", poručili su iz Centra za gospodarenje otpadom.
Hoće li se na spomenutim sastancima uspjeti pronaći smisleno rješenje za skladištenje i obradu otpada ili će se lokalno stanovništvo u Istri, zajedno s turistima, ovog ljeta 'gušiti u smradu' zbog prekomjernih količina otpada s kojima nemamo kamo, tek nam slijedi vidjeti...

