Ministarstvo obrazovanja planira novi koncept predškolskog obrazovanja, od 2024. godine.
Kako su potvrdili za Jutarnji list, povećali bi obveznu satnicu predškole, prije upisa djeteta u osnovnu školu. Tako bi predškolci imali obvezu boravka u vrtićima pet dana u tjednu, do 700 sati godišnje.
Time bi se obvezno obrazovanje u Hrvatskoj produljilo na 9 godina. Kroz naredne četiri godine u planu je i izgradnja dodatnih 200 vrtića, za što su sredstva osigurana iz Nacionalnog programa oporavka.

