Kako javljaju iz Kaštijuna, Županijski centar za gospodarenje otpadom spreman je za normalno funkcioniranje nakon što je uspješno popravljena dizalica. Njihovo priopćenje prenosimo u cijelosti.
"Radovi na provjeri ispravnosti su završeni i svi pojedini elementi rada su ispitani. Trenutno dizalica u automatskom načinu radu prazni biobox 9 u dijelu MBO postrojenja za biološku obradu otpada (biosušenje). Odmah po demontiranju pomoćne skele koja je postavljena za potrebe radova na dizalici, ispitat će se potpuna funkcionalnost procesa punjenja bioboxa u automatskom načinu radu.
Provjera funkcionalnosti dizalice (punjenja i pražnjenja) u automatskom načinu radu biti će gotova do 19 sati.
Od nastanka kvara na dizalici u MBO postrojenju do 15.06.2022. god. na lokaciji ŽCGO Kaštijun zaprimljeno je 2.186 tona, a od toga u prijemnoj jami MBO postrojenja 776 tona, u poluprikolicama za prijevoz otpada 192 tone te na privremenom skladištenju na dijelu plohe za neopasni otpad 1.218 tona.
Zahvaljujemo se svim komunalnim tvrtkama i svim učesnicima u sustavu sakupljanja otpada koji daju maksimalne napore kako bi se smanjile količine MKO koje pristižu u ŽCGO Kaštijun. Redovito će se obavještavati javnost o novim informacijama i rješavanju nastale situacije", poručili su iz Kaštijuna.

