Dolaskom svake turističke sezone, a samim time i više desetaka tisuća gostiju, na području Rovinja kreću i velike gužve u prometu kao i potraga za parkingom.
Upravo je to ono čega su se pribojavali i mještani naselja Borik kao i vlasnici brodica u novoj luci San Pelagio. Naime, parking koji je napravljen upravo za korisnike luke, sada potpuno besplatno koriste turisti. Da, gosti u Rovinju, perjanici hrvatskog turizma parkiraju nadomak grada potpuno besplatno.
To je i na tragu suludog zahtjeva ‘neformalne udruge iznajmljivača’ s područja grada Rovinja, a koji su se u ožujku žalili jer će se na području Borika naplaćivati parking za turiste, za koje bi, kako smatraju trebalo osigurati besplatan parking na području Borika i Bolničkog naselja.
Naime, upravo je ovaj ‘problem’ besplatnog parkinga namijenjenog korisnicima luke, zasmetao i građaninu koji je ovaj slučaj ‘prijavio na Smart Rovinju’.
‘’Parking kod nove luke San Pelagio krcat isključivo sa stranim autima koji danima vise tamo besplatno. Domaći penzioneri s barkama u luci nemaju gdje pustiti auto, mislim da bi bilo logično staviti barem naplatu 4. zona, čak i novo proširenje koje se radi, jer ako je sada konstantno zauzeto od turista što će tek biti u sred sezone’’ napisao je.
Upravo će se novim parkiralištem nadomak luci, a čiji se dovršetak radova očekuje idući tjedan, pokušati doskočiti rješavanju tog problema.
Besplatan parking za građane Rovinja
Iz Grada Rovinja naveli su kako će se uskoro uspostaviti Zona 4 naplate na predmetnoj lokaciji, radi boljeg reguliranja prometa i protočnosti istog, u interesu prvenstveno građana i posjetitelja.
‘’Naplata se dakako ne odnosi na naše građane s obzirom na to da su navedena parkirna mjesta uvrštena u četvrtu zonu koja je besplatna za građane Rovinja.
Nadalje, upravo kako bi izašli u susret iznajmljivačima za iste je uvedena i mogućnost kupnje mjesečne karte u iznosu od 250 kuna, odnosno otprilike osam kuna dnevno, a svaki korisnik može uzeti onoliko karata koliko ima smještajnih jedinica.’’
Foto: Smart Rovinj

