Nakon što je početkom lipnja u ŽCGO Kaštijun došlo do kvara dizalice, iz Kaštijuna sada javljaju da se popravak bliži kraju. Njihovo priopćenje prenosimo u cijelosti.
"Danas je na privremenom skladištenju unutar uređene površine na lokacije ŽCGO Kaštijun zaprimljeno oko 300 tona miješanog komunalnog otpada (MKO). Zaprimljena količina od danas zauzima površinu od oko 20x15 metara, visina oko 70 cm.
Kako bi se maksimalno smanjila mogućnost pojave neugodnih mirisa, skladišteni materijal se za vrijeme skladištenja otpada tretira sredstvima koja nisu štetna za okoliš i prekriva se vodonepropusnom folijom.
Radovi na provjeri ispravnosti se nastavljaju se po planu i očekuje se funkcionalnost sustava za srijedu, 15.06.2022. god.
Otpremljeno je dio količina MKO koje su bile skladištene u poluprikolicama. Prikolice se kontinuirano kontroliraju i do sada nije detektirano ništa neuobičajeno.
Zahvaljujemo se svim komunalnim tvrtkama i svim učesnicima u sustavu sakupljanja otpada koji daju maksimalne napore kako bi se smanjile količine MKO koje pristižu u ŽCGO Kaštijun. Redovito će se obavještavati javnost o novim informacijama i rješavanju nastale situacije", stoji u priopćenju.

