Turistička sezona započela je bolje od očekivanog. Prema informacijama istarske Turističke zajednice, odnosno direktora Denisa Ivoševića, ne samo da smo dostigli, već smo za 10 posto premašili rezultate iz rekordne 2019. godine.
„Ono što je trenutno najvažnije jest da je Istra ove godine napravila odličan posao, uključujući brojne dolaske tijekom zimskih mjeseci, što se sada nastavlja u predsezoni, iako možemo reći da je već počela i glavna sezona, s obzirom na brojke.
Na dnevnoj razini u Istri imamo negdje oko 170 tisuća gostiju vikendima i oko 140 tisuća gostiju tijekom tjedna“, izjavio je Ivošević te dodao da su se dobri rezultati počeli zbrajati već početkom godine.
„Kada gledamo od početka godine pa do danas, Istra je realizirala negdje oko 4,8 milijuna noćenja, što je oko 10% bolje u odnosu na isti period 2019. godine“.
Direktor TZ Istre podsjetio je da najviše turista u Istru stiže iz Njemačke. „Nijemci su naši najznačajniji gosti, poglavito sada u lipnju kada više od polovice gostiju koji borave u Istri dolaze iz Njemačke. Time potvrđujemo da su Nijemci naši najvjerniji i najbrojniji gosti i uvijek nas 'izvuku', kad je potrebno i kada nije“.
Kada gledamo brojke pojedinačno po destinacijama, ove godine ponovno prednjači Grad Rovinj.

„Rovinj na dnevnoj razini ima između 26 i 27 i pol tisuća gostiju, a kada gledamo od početka godine do danas, Rovinj je realizirao 852 tisuće noćenja, što je u odnosu na lanjski period 228% bolje.
Dakle, Rovinj je prvi u Istri s najvećim turističkim brojkama, a zatim slijede Poreč, Umag, Medulin i Funtana“, zaključio je Denis Ivošević, direktor Turističke zajednice Istarske županije.

