Pjevajući "Kad se male ruke slože", složno su s radošću građanima Članovi Inicijative građana za Referendum za Lungomare objavili kako su prikupili dovoljan broj glasova sugrađana za nastavak borbe za Lungomare, odnosno gradnju hotela na tom području.
Članovi Inicijative građana za Referendum za Lungomare koja je nastala radi uključivanja Puležanki i Puležana u odlučivanje o namjeni jedne od naših zadnjih zelenih oaza uz more, objavila je na svojoj današnjoj konferenciji održanoj u Gortanovoj uvali, kako je prikupljeno dovoljno potpisa, njih oko 12 tisuća, za nastavak procedure za raspisivanje referenduma.
"Hvala vam svima što ste nas podržali. Bez vaše i podrške medija, a prvenstveno sugrađana ne bi daleko stigli. Pozvat ćemo vas i kada budemo predali naše potpisne knjige. Druga runda je uvijek jača od prve. Vidimo se opet na jesen. Mi smo zadnja linija obrane, ne samo Pule, nego cijele Istre i jadranske obale", rekao je Aleksej Orel, član inicijative za referendum protiv hotela na Valkanama.
Kristina, jedna od aktivistica, inače poduzetnica iz Pule, poručila je građanima koji su ih znali i napadati kako ne pripadaju niti jednoj stranci. "Nismo ni zeleni, ni crveni, ni možemo, ni lijevi, ni desni. Nisam u niti jednoj stranci i bavim se aktivizmom".
Kristina kaže i kako ponašanje gradonačelnika Zoričića ne želi komentirati. "Prešetavao se po gradu i nije želio potpisati za našu inicijativu i to će rezultirati nekim našim idućim potezima".

