U komercijalnom smještaju u Hrvatskoj u prva četiri mjeseca 2022. boravilo je 1,5 milijuna turista, koji su ostvarili 4,4 milijuna noćenja, što je za 184 i 190 posto više nego u istom razdoblju lani. Samo u travnju porast dolazaka i noćenja je po 279 posto, podaci su Državnog zavoda za statistiku (DZS).
Domaćih je turista bilo 524 tisuće, a ostvarili su 1,2 milijuna noćenja, što je za 43,8 posto i 46 posto više nego u lanjska četiri mjeseca. Stranih turista je došlo nešto više od milijun, 468,7 posto više, a s gotovo 3,3 milijuna noćenja u plusu su od 448 posto u odnosu na lani. Najviše je bilo Nijemaca, Slovenaca, Austrijanaca.
Po vrstama komercijalnog smještaja, najviše noćenja samo u travnju bilo je u hotelima, 1,3 milijuna (51 posto), što je gotovo četiri puta više od travnja 2021. U odmaralištima i sličnim objektima za kraći odmor bilo je 30,7 posto svih noćenja, a u kampovima 18,3 posto, a svi su imali veći promet nego lani.

