Nacionalni stožer civilne zaštite od 14 sati objavljuje najnovije informacije o koronavirusu u Hrvatskoj. Samo Splitsko-dalmatinski stožer objavio je ranije kako je u toj županiji danas 26 novih sučajeva koronavirusa.
U Hrvatskoj tako, od jučer, imamo čak 36 novooboljelih.
To je ukupno 1 161 pacijent od početka epidemije. Hospitaliziranih je 184, a 21 osoba od jučer je otpuštena iz bolnica. Ukupno je oporavljenih 1 689.
Ministar zdravstva, Vili Beroš, je potvrdio da su 22 od 36 novozaraženih upravo s Brača koji time postaje novo žarište.
"Moramo se pridržavati mjera, jedan krivi korak je dovoljan. Pozivam svoje otočane da se pridržavaju mjera", kazao je također Beroš.

