Iako je stanje s koronavirusom u Istri zadovoljavajuće te šesti dan za redom u toj županiji nema novozaraženih, mjere zaštite od prodora virusa u istarske domove za starije moraju se postrožiti, kako bismo sačuvali trenutno stanje, a to je bez zaraženih osoba, rekao je danas Dino Kozlevac, načelnik istarskog Stožera civilne zaštite.
Naš je zadatak da zaštitimo zdravlje svih štićenika domova, i to velikih i malih s područja cijele županije, a preduvjet da bi se to postiglo je i zaštita zdravlja svih njegovatelja i djelatnika domova jer su oni jedini mogući prijenosnici zaraze, kazao je na današnjoj konfrenciji za medije, načelnik Stožera Civilne zaštite Istarske županije, Dino Kozlevac.
"Vidimo svjetlo na kraju tunela, situacija u Istri je pod kontrolom, no to ne znači da je vrijeme za opuštanje. Mjere smo odgovorno donijeli, pa ćemo ih odgovorno i početi popuštati u dogovoru s nacionalnim Stožerom. Istra nije izolirani otok, zato ćemo s popuštenjem mjera moći započeti tek kad stanje i u drugim županijama bude zadovoljavajuće", zaključio je Kozlevac.

