Ministar zdravstva Beroš izjavio je u utorak da strategija u borbi protiv širenja epidemije djeluje i u sljedećem razdoblju čeka nas promišljanje o opuštanju mjera, a zamjenik načelnika Stožera CZ Trut rekao je da će odluke donositi struka sukladno analizi situacije, piše Hina.
Ministar zdravstva Vili Beroš rekao je u HRT-ovoj emisiji 'U mreži prvog' da je porast oboljelih od koronavirusa u Hrvatskoj još uvijek u granicama koje su sami sebi odredili, da strategija djeluje i vrlo je jasna - cilj je usporiti značajan porast oboljelih i omogućiti sustavu da pruža adekvatnu zdravstvenu skrb.
U Hrvatskoj je do sada 1650 osoba oboljelo od Covida-19, izlječenih je 400, a umrlo je 25 osoba, podaci su Nacionalnog stožera CZ objavljeni u ponedjeljak.
Ono što nas čeka u sljedećem periodu je promišljanje o relaksaciji, opuštanju tih mjera da bi sve one životne tokove koji se mogu odvijati omogućili da bi i privredne aktivnosti na neki način oživjele, ali da i dalje uz to imamo kontrolabilan broj oboljelih, naglasio je ministar Beroš i dodao da nije moguće predvidjeti ponašanje virusa pa ne žele biti nepromišljeni i vezivati se za rokove koje neće moći ispoštovati.

