‘‘Hrvatska je uspješno dovršila prelazak na euro‘‘, priopćili su iz Predstavništva Europske komisije u Hrvatskoj. Razdoblje dvostrukog optjecaja završilo je 14. siječnja.
Prema istraživanju Komisije provedenom 13. i 14. siječnja čak 89% gotovinskih plaćanja u trgovinama su već bila u eurima, a potrošači su u čak 99 posto transakcija dobili samo eure. 67% ispitanih hrvatskih građana izjavilo je da sa sobom imaju samo novčanice eura, dok je 68 % izjavilo da imaju samo kovanice eura.
Ističu da se hrvatski maloprodajni sektor dobro se nosio s prelaskom i paralelnom uporabom dvije valute. Nisu prijavljeni veći redovi čekanja ili problemi na blagajnama. Konverzija bankomata također se odvijala neometano.

