Vlada je odlučila stati na kraj poskupljenjima zbog zaokruživanja cijena u eurima i to kroz Zaključak o provedbi načela zabrane neopravdanog povećanja cijena. Traže od trgovaca da vrate cijene na razine od 31. prosinca.
S jučerašnje sjednice Vlade su poslane poruke da je dosta i da mora doći kraj bezobraznom varanju građana koje je krenulo ulaskom Hrvatske u eurozonu. Tvrde da nisu usvojili molbu, nego obvezujući zaključak.
"Donijeli smo zaključak o provedbi načela zabrane neopravdanog povećavanja cijena kojim smo obvezali sve poslovne subjekte da svoje cijene vrate na onu cijenu od 31. prosinca prošle godine. Ovim zaključkom se obvezuju i sve državne institucije i sva državna tijela poput Državnog inspektorata, Porezne i Carinske uprave da idu u kontinuirane i pojačane nadzore.
U slučaju da se ne dogodi ovo što smo mi ovdje predvidjeli, ono na što smo ih obvezali ovim zaključkom, to ne isključuje da ćemo mi u razdoblju koje je ispred nas povlačiti još drugih poteza koji se mogu odnositi na zamrzavanje širokog spektra proizvoda i na ukidanje subvencije koja se odnosi na struju, koja se mogu odnositi čak i na uvođenje nekakvih drugačijih poreznih opterećenja.", poručio je ministar gospodarstva Davor Filipović.
Foto: Vlada RH

