Dobra turistička sezona u 2022. godini reflektirala se i na najveći istarski grad koji je u prošloj godini ostvario čak 40% više noćenja u odnosu na 2021. godinu.
Na taj se podatak osvrnuo i pulski gradonačelnik Filip Zoričić koji je dodao kako je Pula i tijekom adventa ostvarila 15% više noćenja u odnosu na godinu prije.
“Prema podacima iz Turističke zajednice grada Pule, tijekom božićnih i novogodišnjih blagdana, u periodu od 23.prosinca 2022. do 1. siječnja 2023., u Puli je ostvareno 5.395 noćenja.
To je, naime, povećanje za 15 posto u odnosu na prethodnu godinu, a najbrojniji su bili domaći gosti, zatim gosti iz Slovenije, Srbije, Italije i Njemačke.
Najviše je noćenja ostvareno u objektima u domaćinstvu, zatim u hotelima, pa apartmanima pravnih osoba, dok je najmanje noćenja zabilježeno u nekomercijalnom smještaju.
Iz TZ-a Pule ističu da su ovakvim ostvarenim rezultatima zadovoljni s obzirom na nepovoljne vremenske prilike i zbog činjenice da gosti često biraju destinacije u zadnji čas prateći vremenske prognoze.

Gradonačelnik Pule Filip Zoričić
Gledajući čitavu 2022. godinu, na području Grada Pule ostvareno je 427,1 tisuće dolazaka i 2,1 milijuna noćenja što je u usporedbi s 2021. godinom 40 posto više dolazaka i 30 posto više noćenja” rekao je Zoričić referirajući se na Dušicu Radojčić koja je na Gradskom vijeću u prosincu, kako kaže, iskazala zabrinutost za turističke rezultate.
‘’Mi se trudimo i radimo, a rezultati govore sve’’ zaključio je.

