Ravnateljica Uprave Ministarstva turizma za turističke zajednice, kategorizacije i pravne poslove Monika Udovičić za N1 je proteklog vikenda govorila o predstojećoj turističkoj sezoni za koju se, kako ističe, Ministarstvo jako dobro pripremilo.
U njenom je javljanju većinom bilo riječ o uvjetima za ulazak u Hrvatsku, Covid putovnicama, procijepljenosti turističkih djelatnika te očekivanjima od turističke sezone o čemu više možete pročitati ovdje, no dotakla se i još jedne teme.
Naime, kazala je kako iz Ministarstva pozdravljaju popuštanje mjera, no smatraju kako samo odgovornim pristupom možemo održati kvalitetnu sezonu.
Noćni klubovi tek kada većina bude procijepljena
“Pratit ćemo kako se situacija odvija, ali mislim da ćemo o otvaranju noćnih klubova moći govoriti tek tada kada bude većina stanovništva Hrvatske cijepljena, kao i većina gostiju koji dolaze.
Mislim da bi sve drugo bilo prilično neodgovorno, posebno kada znamo da su nam se lani određena zatvaranja počela događati u kolovozu, jer smo imali žarišta na visokoposjećenim turističkim mjestima i to zbog mjesta na kojima je bilo nemoguće održavati distancu među ljudima”, rekla u Monika Udovičić za N1.

