Nacionalni Stožer civilne zaštite danas je predstavio novo popuštanje mjera.
Ipak, novim mjerama kafići, u odnosu na restorane, i dalje ne mogu usluživati goste u unutarnjim prostorima.
Vlasnici kafića najavljuju ustavnu službu, a premijer "svima koji ističu neku vrstu nezadovoljstva" ponavlja kako je Hrvatska cijelo vrijeme imala balansirane mjere, a uz to i očuvala radna mjesta.
"Mi smo odlučili da za sve one koji će i nakon prvoga lipnja biti dotaknuti na ovaj ili onaj način sa mjerama ograničenja, ako njihovi prihodi budu takvi da im je i dalje potrebno osigurati potporu, mi ćemo je osigurati. Vlada one koji imaju mjere ograničenja kompenzira, a mjere moramo otvarati postupno", naglasio je premijer.
"Nije to ništa protiv nekoga, nego je ovo za postupnu normalizaciju života", zaključio je premijer Plenković

