Kako epidemiološka situacija u Hrvatskoj ide na bolje, tako su sve glasnija nagađanja da bi do ublažavanja mjera moglo doći 1. lipnja, uglavnom u ugostiteljskom sektoru.
Ministar financija Zdravko Marić na pitanje hoće li se mjere za poduzetnike nastaviti i nakon lipnja odgovorio je da će se to komentirati kada bude vrijeme za to te da se one donose u skladu s okolnostima i trendovima.
Komentirao je i što će biti s državnim mjerama potpore za turističke agencije, event industriju, povremeni prijevoz i slične djelatnosti. Što se tiče fiksnih troškova provodit će se mjere koje su na snazi od prosinca prošle godine, rekao je Marić, a objasnio je što će biti s potporama za one koji su zatvoreni zbog mjera.
"Tražimo druge načine. I u okviru resornih ministarstava osmišljavamo neke vrste programa. Oni sada u ovom trenutku imaju jako smanjen obujam posla, međutim nadamo se i vjerujemo da će epidemiološka situacija biti bolja i da će između ostalog krenuti i turistička sezona. Ideja naša je da vidimo na koji način im možemo dati određeni poticaj da kad će biti potrebno, kada kreću stvari, da imaju puni vjetar u leđa", izjavio je ministar Zdravko Marić.
Photo: Sanjin Strukic/PIXSELL

