Gradonačelnik Grada Labina Valter Glavičić danas u Zagrebu sudjeluje na Business Forumu o 4. industrijskoj revoluciji u organizaciji poslovnog tjednika Lider.
Jedna od tema bila je i „Uspješna reindustrijalizacija i izazovi na lokalnoj razini“ te je gradonačelnik Glavičić uz gradonačelnika grada Novske, Marina Piletića sudjelovao kao panelist na ovu temu.
Obzirom da se u Labinu nalazi veliki broj poduzetnika s proizvodnjom zasnovanom na naprednim tehnologijama, gradonačelnik je predstavio primjere dobre prakse poput Poslovne zone Vinež i načine razvijanja iste kao i samog grada od nekadašnjeg rudarskog centra u centar razvoja visokotehnoloških tvrtki i povoljne poslovne klime.

Brojni primjeri dobre prakse u Labinu, od privlačenja velikih gospodarstvenika te sadašnji i budući procesi digitalizacije bili su dio veoma zanimljive panel rasprave u sklopu Business foruma o 4. industrijskoj revoluciji.
„Obzirom na najavljivane milijarde iz nove financijske omotnice EU-a o kojima mnogo slušamo i danas na ovom forumu, želim naglasiti važnost odgovornog raspolaganja istima, odnosno postaviti pitanje načina kontrole budućeg usmjeravanja ovakvog kapitala.
Budimo odgovorni te potaknimo uspješne sredine ulažući u one koji su se dokazali kao predvodnici razvijanja novih tehnologija, stvaranja povoljnih investicijskih klima, radnih okolina i mjesta ugodnih za život.
Onih koji svojim radom stvaraju pravu dodanu vrijednost za cijelu državu i mogu biti primjer ostalima da slijede takav put. Iskreno se nadam kako će to biti tako i da ćemo u budućnosti imati više primjera dobrih praksi poput Labina i Novske“, istaknuo je prilikom sudjelovanja u raspravi gradonačelnik Grada Labina, Valter Glavičić

