Ministarstvo turizma i sporta donijelo je odluku o snižavanju turističke pristojbe, pa je ona, kao i lani, za 50 posto niža, a niže su i turističke članarine te je spušten i paušal za nautičare za 20 posto.
Po riječima ministrice turizma i sporta Nikoline Brnjac, Ministarstvo je poslalo upit svim regionalnim turističkim zajednicama o tome je li potrebno snižavanje boravišne pristojbe. Sve su se očitovale i temeljem tih njihovih očitovanja definirat će se kolika će biti boravišna pristojba.

