Ministrica turizma i sporta, Nikolina Brnjac, objavila je kako će uskoro započeti organizirano cijepljenje 70.000 turističkih djelatnika, a cijepljenje stalno zaposlenih i sezonskih radnika u turizmu trebalo bi biti gotovo do početka sezone, stoji u priopćenju Hrvatske udruge turizma:
"Hrvatska je, naime, uspjela ostvariti najbolji rezultat u dolasku stranih gostiju prošle godine upravo zbog činjenice da smo gostima osigurali sigurno okruženje koje je omogućilo da nismo imali nijedan slučaj širenja zaraze u komercijalnim smještajnim objektima. Uz sve mjere koje su to osigurale prošle godine, cijepljenje turističkih djelatnika će ove godine dodatno povećati sigurnost gostiju, ali i osigurati povoljnu epidemiološku situaciju u turističkim središtima. Uz projekt Safe stay in Croatia, ovo je dodatno jamstvo turistima kako Hrvatska ispunjava sve preduvjete za sigurno ljetovanje svakog gosta koji našu zemlju izabere kao svoju turističku destinaciju”, naglasila je ministrica Brnjac.
Hrvatska udruga turizma je, pak, početkom godine provela anketu među turističkim djelatnicima koja je pokazala da ih se želi cijepiti visok postotak, oko 70 posto, što je stopa procijepljenosti koja bi trebala jamčiti visoku razinu sigurnosti i za goste i za zaposlenike u turizmu i njihove obitelji.
“Početak organiziranog cijepljenja turističkih djelatnika u ovoj fazi pripreme turističke sezone je odlična mjera, a mi ćemo napraviti sve što možemo da se što veći broj zaposlenika i sezonaca animira na cijepljenje. Svima u sektoru je jasno da je uspjeh turističke sezone vezan uz epidemiološko stanje te percepciju Hrvatske kao sigurne destinacije, a pravovremeno i organizirano cijepljenje turističkih djelatnika je jedan od najvažnijih čimbenika koji će to i omogućiti”, izjavio je Veljko Ostojić, direktor HUT-a.

