Sredinom travnja počinje cijepljenje 70 tisuća turističkih djelatnika, stalno zaposlenih i sezonaca, dogovoreno je to još krajem prošlog tjedna na sastanku ministrice turizma i sporta, Nikoline Brnjac, s predstavnicima Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo.
Također, razmatran je model kako bi se čim prije počelo s cijepljenjem i 90 tisuća privatnih iznajmljivača, o kojima se isto posebno vodi računa sukladno definiranim prioritetima cijepljenja u turističkom sektoru, navodi Ministarstvo turizma i sporta u priopćenju sa sastanka.
"Ministarstvo turizma i sporta od članica strukovnih udruga u turizmu zatražilo je da prikupe podatke za zaposlenike koji se žele cijepiti, i to na način da se razvrstaju u dvije prioritetne skupine.
Prva prioritetna skupina su zaposlenici koji ostvaruju veći broj kontakata s gostima ili djelatnicima u objektu uzimajući u obzir one djelatnike kojima je mogućnost pridržavanja socijalne distance smanjena poput radnika u kuhinji, dok su druga skupina osobe koje ne ostvaruju značajnije kontakte kao što su razna servisna zanimanja, uredski poslovi i slično.", objašnjavaju iz Ministarstva.
Ministrica Brnjac ističe i da Hrvatska među prvima kreće s cijepljenjem turističkih djelatnika.
"To nam je izuzetno važno kako bismo se još snažnije pozicionirali kao sigurna destinacija. Uz projekt Safe stay in Croatia, ovo je dodatno jamstvo turistima kako Hrvatska ispunjava sve preduvjete za sigurno ljetovanje svakog gosta koji našu zemlju izabere kao svoju turističku destinaciju", naglasila je Brnjac.

