Proteklog je tjedna u programu Rovinj FM-a gostovao Boris Žgomba, predsjednik Udruženja putničkih agencija pri Hrvatskoj gospodarskoj komori.
Tijekom gostovanja osvrnuo se na posljedice odluke njemačke Vlade da Istru stavi u crvenu zonu netom prije uskrsnih blagdana što je utjecalo i na rezultate, ali, kako kaže, njemačkih turista je ipak bilo. Više o turističkim rezultatima za vrijeme Uskrsa koje je predstavio tijekom gostovanja možete pročitati ovdje.
'Ono što bi svakako trebalo biti puno bolje ove godine su rezultati u rujnu i listopadu'
Boris Žgomba je tijekom gostovanja govorio i o očekivanjima za nadolazeću ljetnu turističku sezonu.
„Ove godine je za očekivati bolja situacija, uzevši u obzir procijepljivanje, ljeto, kao i te valove pandemije. Mislim da će negdje polovicom 6. mjeseca, slično kao i prošle godine, započeti neki značajniji turistički promet, dakle početkom lipnja.
Očekujemo puno bolje rezultate u srpnju i kolovozu zbog procijepljivanja europskog dijela stanovništva, ali i našeg procijepljivanja te očekivanog potpunog otvaranja gradnica.

Ono što bi svakako trebalo biti puno bolje nego prošle godine su rujan i listopad za vrijeme kojih prošle godine turista nije ni bilo, dok ih ove godine očekujemo u tom periodu“, izjavio je Žgomba.
Ukupno gledajući, očekuje se 60-ak posto prometa rekordne 2019., to jeste bitno bolji rezultati nego prošle, 2020. godine, zaključio je Boris Žgomba, predsjednik Udruženja putničkih agencija pri Hrvatskoj gospodarskoj komori.

