Najveća hrvatska veledrogerija Medika jučer je obustavila isporuku lijekova i medicinskog materijala svim bolnicama, osim one u Lovranu.
Za Novi list je to potvrdio predsjednik uprave Medike, Jasminko Herceg.
“S obzirom na to da iz Vlade nema nikakvog odgovora, čak ni najave razgovora na naša upozorenja mi smo odlučili da nijedna kutija lijeka neće otići u nijednu bolnicu koja ne poštuje zakonske rokove plaćanja od 60 dana, a to su sve bolnice u Hrvatskoj osim one u Lovranu”, rekao je Herceg, a prenosi portal Telegram.
Dodao je kako je dug prema Mediki narastao na više od dvije milijarde kuna.
“U ovom kvartalu isporučili smo robu u vrijednosti od oko milijardu kuna, a platili su nam najviše 100 milijuna kuna. Vladajući ne nude nikakvo rješenje.”, kazao je Herceg za Novi list.
Dodao je da Vlada na ovaj način ugrožava poslovanje tvrtke te da nisu imali izbora nego odmah krenuti s obustavom isporuke s obzirom na to da nemaju povratnih informacija da bi se problem mogao početi rješavati. Veledrogerije su ranije upozorile kako će dug države za lijekove do kraja mjeseca dosegnuti 6,5 milijardi kuna.
Od toga iznosa 4,5 milijarde kuna otpada na dug bolnica veledrogerijama, prenosi Telegram.
FOTOGRAFIJA: MINISTARSTVO ZDRAVSTVA RH

