Nakon što su šuškanja o zatvaranju tvornice Podravke u Umagu sve glasnija, zbog čega su reagirali i iz nekih županijskih političkih stranki apelirajući na ministarstvo gospodarstva da se navedeno ne dopusti, iz Podravke javljaju kako do zatvaranje neće doći.
„Želja nam je da proizvode dostatne količine industrijske rajčice za potrebe naše proizvodnje. No s obzirom na to da iz godine u godinu količina proizvedene rajčice za potrebe naše proizvodnje pada, kako bismo u potpunosti zadovoljili naše potrebe prisiljeni smo tražiti kooperante i s drugih područja“, istaknuli su iz Podravke za Večernji list.
Kako Večernji neslužbeno doznaje, Podravka je do prije nekoliko godina s područja Istre u sezoni prerađivala i rekordnih 12.000 tona sočnih rajčica, koje je na oko 180 hektara proizvodilo 30-ak kooperanata.No, čini se da se oni sada okreću i drugim kulturama poput luka.
U umaškoj tvornici posla za radnike ima samo tri mjeseca godišnje pa se u cilju optimizacije poslovanja ostalih devet mjeseci raspodjeljuju unutar Podravke gdje nedostaje radne snage, a kako je poznato, često se povlače radnici iz rovinjske Mirne.
Foto: Podravka.hr

