Ministarstvo turizma i sporta već neko vrijeme apelira na turističke djelatnike da se prijave na cijepljenje kako bi time u Hrvatskoj ostvarili što sigurniju turističku sezonu, kako za turiste, tako i za domaće, a sada na to pozivaju i iz Sindikata turizma i usluga Hrvatske.
Tako je iz ministarstva jučer stigao dopis u kojem navode da je „odlučeno da se nastavno na daljnji proces cijepljenja šire populacije među prioritetne skupine uvrsti i turističke djelatnike kako bi se i na taj način osigurala što bolje epidemiološka situacija u uvjetima pojačanih kontakata“ o čemu više možete pročitati ovdje.
Cijepljenje je organizirano prema prioritetima, na prvo mjesto spadaju operativno osoblje hotela (recepcija, odjel hrane i pića, domaćinstvo i slično) te djelatnici koji su u neposrednom kontaktu s njima na dnevnoj razini, a na drugo mjesto spadaju „administrativno“ osoblje i osobe koje rade na dislociranoj lokaciji i koje nije u dnevnom kontaktu s djelatnicima iz prioriteta broj 1.
Zaposleni u ugostiteljskoj i turističkoj djelatnosti svakako su oni najizloženiji kontaktima s većim brojem ljudi, a mnogi od njih, zbog prirode posla, nisu u mogućnosti održavati fizičku udaljenost od drugih osoba.
„S obzirom da turistička sezona, kako ova, tako gotovo sigurno i sljedeća, uvelike ovisi o procijepljenosti građana, a posebice zaposlenih u djelatnostima ugostiteljstva i turizma te da njihova radna mjesta, kao i plaće, uvelike ovise o uspješnosti sezone, Sindikat turizma i usluga Hrvatske svojim članicama i članovima najčvršće preporuča da se prijave za cijepljenje, prvenstveno kako bi sačuvali vlastito zdravlje i život, ali i zdravlje i život tako željenih turista, turističku sezonu te radna mjesta i plaće“, stoji u priopćenju Sindikata turizma i usluga Hrvatske koje potpisuje predsjednik STUH-a, Eduard Andrić.

